PARAFIA  NMP  KRÓLOWEJ  POLSKI  W  KLUKACH

Obsada personalna w posłudze dla kościoła i parafii
Brak zdjęcia
Proboszcz:
ks. Zenon Miksa
Urodziłem się w Tomaszowie Maz. w 1968 r. Moja rodzinna miejscowość to wieś Zawada. Sakrament Chrztu św. przyjąłem w kościele parafialnym w Chorzęcinie i tak rozpoczęła się moja przyjaźń z Chrystusem. Z dzieciństwa pamiętam uroczystości związane z Nawiedzeniem Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii w 1974 r. To było wielkie święto. Ludzie odświętnie ubrani, w strojach ludowych, przybyli by powitać i przyjąć Najświętszą Maryję Pannę, obecną w swoim Częstochowskim obrazie. Uroczystościom tym przewodniczył biskup Jan Kulik. Wydarzenia te utrwaliły się szczególnie głęboko w mojej pamięci ponieważ jako sześcioletni wówczas chłopiec recytowałem wiersz wobec wszystkich zgromadzonych u Matki Bożej. Po trzech latach mój związek z parafią się zacieśnił. W 1977 r. przyjąłem I Komunię św. i wstąpiłem do grona ministrantów. Troska wspaniałych kapłanów opiekujących się ministrantami, ich zaangażowanie i zwykła pasterska obecność wśród młodych chłopców, tworzyły klimat sprzyjający mojej formacji chrześcijańskiej. Wraz z innymi ministrantami uczestniczyłem czynnie w życiu naszej parafii. Kolejni kapłani pracujący u nas pomagali właściwie kształtować w sobie postawy religijne, rozbudzali je poprzez swój przykład, dobrą książkę, częste spotkania, rozmowy, wakacyjne wyjazdy. W takim klimacie zrodziło się we mnie pragnienie wierniejszego naśladowania Chrystusa i decyzja wstąpienia do seminarium. Po zdaniu matury w 1988 r. rozpocząłem sześcioletnią formację duchowo - intelektualną w Łódzkim Seminarium. 11 czerwca 1994 r. otrzymałem święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa Janusza Bolonka. Ten dzień był bardzo ważny w moim życiu. Niezapomnianą pozostanie również niedziela 19 czerwca, kiedy to odprawiłem swoją pierwszą mszę św. w parafialnej wspólnocie. Podczas tej mszy św. prymicyjnej dziękowałem Bogu za dar kapłaństwa, rodzicom za dar życia, wszystkim parafianom za modlitwy w mojej intencji. Pokornie polecałem się dalszej pamięci modlitewnej, aby moja posługa kapłańska, którą rozpoczynałem przynosiła dobre owoce w myśl słów umieszczonych na moim obrazku prymicyjnym: "Zostawiać dobro w drugim człowieku". Moją pierwszą parafią w której uczyłem się być księdzem były Kurowice. Po 2 latach zostałem wikariuszem w kolegiacie łaskiej. W Łasku pracowałem tylko 1 rok. Niezapomniany ślad pozostawiła 5 letnia posługa w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Tryb. Następnie pracowałem w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Pabianicach, by po 4 latach przejść do parafii katedralnej w Łodzi. Tutaj spędziłem kolejne 4 lata posługując wiernym tej parafii. Kolejną placówką na którą zostałem skierowany była parafia Matki Boskiej Jasnogórskiej na Widzewie. Gdy rozpocząłem 4 rok pobytu w tej wspólnocie otrzymałem nominację na Proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Klukach. Było to 4 grudnia 2013 r. w 20 roku kapłaństwa.

-------------------------------------------------------------------------------

pierwszy Proboszcz parafii (2007-2013): ks. Dariusz Mordaka